اخبار > دانشگاه علوم پزشکی دزفول در"جشنواره شهید مطهری "در سال ۱۴۰۰ درخشید


  چاپ        ارسال به دوست

دانشگاه علوم پزشکی دزفول در"جشنواره شهید مطهری "در سال ۱۴۰۰ درخشید

دانشگاه علوم پزشکی دزفول در"جشنواره شهید مطهری "در سال ۱۴۰۰ درخشید

دانشگاه علوم پزشکی دزفول در"جشنواره شهید مطهری "در سال ۱۴۰۰ درخشید

 

 

د ع پ دزفول

برای اولین بار فرآیند آموزشی انجام شده در دانشگاه علوم پزشکی دزفول در جشنواره شهید مطهری سال ۱۴۰۰ به عنوان فرآیند برتر کشوری انتخاب شد.

به گزارش مفدا دزفول، برای اولین بار فرآیند آموزشی انجام شده در دانشگاه علوم پزشکی دزفول در "جشنواره شهید مطهری" سال ۱۴۰۰ به عنوان فرآیند برتر کشوری انتخاب شد.

"دکتر رضا نوروزی راد"دبیر کمیته پژوهش در آموزش EDCدانشگاه علوم پزشکی دزفول اظهار داشت: هرساله جشنواره آموزشی شهید مطهری به منظور قدردانی از فرآیندهای آموزشی و تجلیل و ارتقاء و توسعه رویه های آموزشی جاری در دانشگاهها و ارائه فرآیندهای جدید آموزشی در دو سطح دانشگاهی و کشوری  برگزار می گردد.

فرایندها ابتدا در سطح دانشگاه انتخاب و معرفی گردیده و تقدیر به عمل می آید. سپس فرآیندهای منتخب دانشگاهی وارد میدان رقابت کشوری شده و پس از اخذ نمرات در هیئت داوری کشوری و رتبه بندی به فرآیندهای اول تا سوم جوایز ، تعلق خواهد گرفت.

فرآیند آموزشی مذکور با عنوان: طراحی، اجرا و ارزشیابی برنامه آموزشی نسخه نویسی اجتماعی با تأکید بر عوامل اجتماعی موثر بر سلامت در برنامه درسی بهداشت کارورزان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی دزفول توانست افتخار کسب رتبه برتر را برای اولین بار در دانشگاه علوم پزشکی دزفول رقم بزند.

"دکتر مظاهری" و"دکتر خرمی زاده" به عنوان صاحبان اصلی فرآیند در این زمینه اظهار داشتند:دانشگاه علوم پزشکی دزفول، در راستای گام چهارم طرح تحول نظام سلامت و تحول در نظام آموزش علوم پزشکی با تأکید بر اولویت های کشور و  پیاده سازی پاسخگویی اجتماعی در رسالت اصلی دانشگاه و در جهت شناخت نیازهای جامعه و تغییر در سرفصلهای رشته پزشکی عمومی جهت آشنایی دانشجویان با تعیین کننده های موثر بر سلامت، یک برنامه مداخله ای را برای اولین بار با نام نسخه نویسی اجتماعی(social prescribing) اجرا نموده است. نسخه نویسی اجتماعی توسط پزشکان یک رویکرد علمی و انسان دوستانه ای است که در آن بیماران با شرایط زندگی ناسالم به خیرین، شهروندان داوطلب، موسسات خیریه و تشکل های مردمی مرتبط با تعیین گرهای اجتماعی سلامت معرفی می گردند. 


١٠:٠٦ - 1400/04/14    /    شماره : ١١٣٢٧    /    تعداد نمایش : ١٩٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
كلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای  دانشگاه علوم پزشکی دزفول محفوظ می باشد

Copyright © 2017 Dums.ac.ir All Rights Reserved