چاپ        ارسال به دوست

گرامیداشت هفته دفاع مقدس در دانشگاه علوم پزشکی دزفول

دکتر پریدار:مسیر حرکت دانشگاه علوم پزشکی دزفول برگرفته از آرمان شهدا است

مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس با حضور سردار شاهوارپور فرمانده سپاه حضرت ولیعصر(عج) خوزستان صبح دوشنبه در سالن غدیر دانشگاه علوم پزشکی دزفول با حضور جمع کثیری از مسئولان، دانشجویان و کارکنان دانشگاه برگزار شد.


دکتر یوسف پریدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول با اشاره به تاریخچه جنگ تحمیلی، هشت سال دفاع مقدس را الگوی حرکت دانست وی افزود: برای مستند سازی و جلوگیری از فراموشی تاریخی مجموعه فعالیتها و رشادتها و اقداماتی که در دوران دفاع مقدس توسط کارکنان بهداشت و درمان انجام شده است مستند خواهد شد.


وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت:این تعهد را می دهیم که مسیر حرکت دانشگاه علوم پزشکی دزفول برگرفته از آرمانهای شهدا و افرادی که در طول دفاع مقدس حرکت کرده اند باشد.


سردار شاهوارپور فرمانده سپاه حضرت ولیعصر(عج) مهمان ویژه مراسم بود که طی سخنانی اظهار داشت: هفته دفاع مقدس برای همه مردم ما است. هفته دفاع مقدس برای همه کسانی است که دلشان برای امنیت، پیشرفت ایران اسلامی می تپد. سردار شاهوار ضمن تقدیر از دکتر پریدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت: ما در حوزه نظامی و تامین نیازمندیها در حوزه بازدارندگی از تجربه جنگ استفاده کردیم و امروز آنقدر موشک داریم که دشمن به ما حمله نمی کند.


وی افزود. در بخش پزشکی هم از همان تجارب استفاده شده است و امروز در این حوزه دست ما به بیرون دراز نیست. در ادامه این برنامه عبدالمجید طالب زادگان از کارکنان با سابقه درمان در زمان جنگ تحمیلی به خاطره گویی پرداخت و نیسی شاعر آیینی قطعاتی از ابیات خود را در وصف شهیدان سرود.


سپس از تفاهم نامه فی مابین مرکز دفاع مقدس و دانشگاه علوم پزشکی دزفول پرده برداری شد. گفتنی است بر اساس این تفاهم نامه خاطرات کارکنان در زمان دفاع مقدس در قالب فیلم و کتاب ثبت خواهد شد. در ادامه پس از انجام فریضه نماز در مسجد دانشگاه از مرکز رادیو تراپی امام حسن(ع) بازدید بعمل آمد. 


  

 
 

 
 


١٩:١٠ - 1395/07/06    /    شماره : ٤٠٨٢    /    تعداد نمایش : ٦٢٣٣خروج