*****پیشگیری از حوادث چهارشنبه آخر سال*****مواد سوختي و ترقه را در مقادير کم يا انبوه هرگز در منزل نگه داري نکنيم..........به خاطرداشته باشيد همواره استفاده نادرست و بي رويه از وسايل آتش بازي و روشن کردن آتش هاي بزرگ حوادث ناگواري بدنبال دارد..........از آتش زدن لاستيک ، هيزم ، کارتن خالي و امثال اينها چه در واحدهاي مسکوني و چه در معابر، کوچه و خيابان خودداري نمائيم.........- کبريت و مواد آتش زا را از دسترس کودکان دور نگه داريم..........به فرزندان خود درمورد خطرات بازي با آتش و مواد محترقه و منفجره آگاهي لازم را بدهيم......... از پارک اتومبيل در کوچه ها و معابر تنگ خودداري کنيم چرا که آتش بازي در نزديکي وسايط نقليه که حامل بنزين و مواد سوختي هستند در صورت کمترين نشت و حتي در شرايط عادي اين وسايل را مبدل به بمبي مي گرداند که چاشني انفجار آن کشيده شده است..........مراقب اعمال و رفت و آمد فرزندان خود بوده و به آنها جهت پرهيز از آتش و ترقه بازي و ساخت مواد منفجره دستي هشدار دهيم..........به صاحبان فروشگاههاي مواد شيميايي و رنگ فروشيها توصيه مي کنیم که از فروش هرگونه مواد آتش زا و مواد شيميايي به کودکان و نوجوانان خودداري نمايند...........در صورت بروز هرگونه حريق و يا حادثه ضمن حفظ خونسردي در اسرع وقت با تلفن 125 با ستاد فرماندهي سازمان آتش نشاني تماس گرفته و مراتب را با ذکر نوع حادثه و نشاني دقيق اطلاع دهيم و در صورت آسیب دیدن فرد یا افراد با 115 تماس گرفته شود..........در شادی های فرزندان دلبندمان مشاركت كنیم تا همیشه نظاره گر گل خنده های شان باشیم
گروه غیرواگیر

نرم افزارهای سلامت

پیشگیری از بیماریها

داوطلبان سلامت

بهداشت حرفه ای

پیوندها

 

نظرسنجی
بر اساس مستندات سازمان بهداشت جهانی برای حفظ سلامتی هر فرد حداکثر چند درصد از کالری روزانه را از قند و شکر و سایر مواد قندی می توان تامین کرد؟

1-.حداکثر 3 درصد انرژی مورد نیاز معادل 15 گرم
2-حداکثر 5 درصد انرژی مورد نیاز معادل 25 گرم
3-حداکثر 10 درصد انرژی مورد نیاز معادل 50 گرم
4-حداکثر 15 درصد انرزی مورد نیاز معادل 75 گرم

نظرسنجی

  • سومین کمیته معاونتی کارگروه سبک زندگی سالم در سند دانشگاهی 2 ساله پیشگیری و کنترل بیماری های غیر واگیر برگزار شد.
    سومین کمیته معاونتی کارگروه سبک زندگی سالم در سند دانشگاهی 2 ساله پیشگیری و کنترل بیماری های غیرواگیر با حضور مهندس اعلمی معاون فنی معاونت بهداشت، مدیران گروه معاونت بهداشت، رابطین معاونت های درمان، آموزشی، دانشجویی، فرهنگی و غذا و دارو و همچنین جمعی از کارشناسان معاونت بهداشت مورخ 10 آذر ماه 1398 در سالن جلسات این معاونت برگزار شد.

  • "تغذیه سالم برای دستیابی به جهانی بدون گرسنگی"
    روز جهانی غذا هر سال در 24 مهر ماه برگزار می شود و در سال جاری FAO شعار"تغذیه سالم برای دستیابی به جهانی بدون گرسنگی"را برای برگزاری این روز نامگذاری کرده است.


عنوان

معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول
آزمون نهایی دوره 21 بهورزی شهرستان دزفول برگزارشد
آزمون نهایی دوره 21 بهورزی شهرستان دزفول مورخ 23 دی ماه 1398 در سالن جلسات معاونت بهداشت برگزار شد.
 ١٤:١١ - 1398/10/30 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول:
واکسیناسیون فلج اطفال تزریقی از پنج بهمن آغاز می شود
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت: واکسیناسیون فلج اطفال تزریقی از پنج بهمن آغاز می شود.
 ١٢:١١ - 1398/10/30 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول
برگزاری هفدهمین نشست فصلی کارشناسان سلامت میانسالان و سالمندان
هفدهمین نشست فصلی کارشناسان سلامت میانسالان و سالمندان وچهارمین نشست فنی مدیریت سلامت خانواده با حضورکارشناسان سلامت میانسالان و سالمندان شهرستانهای دزفول، شوش، گتوند و مربیان آموزشگاه بهورزی مورخ 22 دی ماه 1398 در سالن جلسات معاونت بهداشت برگزار شد.
 ١٨:٢٨ - 1398/10/29 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول
برگزاری اولین دوره کارگاه عملی آموزش مشاورین شیردهی
اولین دوره کارگاه عملی آموزش مشاورین شیردهی مورخ 12 دی ماه 98 با حضور خانم دکتر سجادی مربی کشوری این دوره در محل بیمارستان گنجویان دزفول برگزار شد.
 ١٢:٠٥ - 1398/10/28 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول
نشست فنی کارشناسان سلامت نوزادان و کودکان برگزار شد
نشست فنی کارشناسان سلامت نوزادان و کودکان 17 دی ماه 98 با حضور مدیریت سلامت خانواده، جمعیت و مدارس معاونت بهداشت، مسئولین بهداشت خانواده و کارشناسان سلامت کودکان و بهورزی شهرستان ها در سالن جلسات این معاونت برگزار شد.
 ١٢:٠٢ - 1398/10/28 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول
دهمین بسیج ملی تغذیه با شعار "تغذیه سالم با جایگزین های غذایی"
با حضور مهندس اعلمی معاون فنی معاونت بهداشت و مدیران گروههای این معاونت، جلسه بسیج ملی تغذیه با شعار "تغذیه سالم با جایگزین های غذایی" مورخ 11 دی ماه 1398 در سالن جلسات معاونت بهداشت برگزار شد.
 ١٢:٤٢ - 1398/10/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول
آیین تقدیر از دست اندرکاران بسیج ملی کنترل فشار خون برگزار شد
آیین تقدیر از دست اندرکاران بسیج ملی کنترل فشار خون با حضور مقام عالی وزارت بهداشت و معاونین ایشان، روسای دانشگاه های علوم پزشکی، معاونین بهداشت و مدیران گروه های معاونت بهداشت و سایر پرسنل مورخ ۷ دی ماه به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی ایران در مرکز بین المللی همایش های رازی برگزار شد.
 ٠٧:٥١ - 1398/10/16 - نظرات : ٠متن کامل >>
ماندگار، پایدار و مقاوم بسازیم
کمیته درون بخشی روز ملی ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی برگزار شد.
کمیته درون بخشی به مناسبت پنجم دی ماه روز ملی ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی با حضور معاون فنی معاونت بهداشت و مدیران گروههای معاونت بهداشت مورخ 2 دی ماه 1398 در سالن جلسات این معاونت برگزار شد.
 ١٥:٥٢ - 1398/10/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول
کارگاه آموزشی غربالگری، پیشگیری و تشخیص زودهنگام سرطان ها در معاونت بهداشت برگزار شد.
کارگاه آموزشی غربالگری، پیشگیری و تشخیص زودهنگام سرطان ها با حضور دکتر شفیعی نیا مدیر گروه بیماری های غیرواگیر معاونت بهداشت، کارشناسان گروه بیماری های غیرواگیر، مسئولین واحد پیشگیری و کارشناسان غیرواگیر ستاد شهرستان ها و همچنین جمعی از کارشناسان مراکز محیطی مورخ 27 آذر ماه 1398 در سالن جلسات این معاونت برگزار شد.
 ١٤:٠٧ - 1398/10/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول
بازدید مهندس مدیری رئیس اداره عوامل فیزیکی و ارگونومی مرکز سلامت محیط و کار از خانه بهداشت های کارگری شهرستان شوش
با حضور مهندس مدیری رئیس اداره عوامل فیزیکی و ارگونومی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از خانه های بهداشت کارگری شرکت شیر پگاه خوزستان و شرکت حریر خوزستان بازدید شد.
 ٠٨:١٩ - 1398/10/03 - نظرات : ٠متن کامل >>

بهبود تغذیه

گروه غیرواگیر

وب سایتهای سلامت

 

     

    

     

پیوندهای ویژه