**********پنجم دی ماه سالروز زلزله بم و روز ملی کاهش خطر بلایا با شعار " آگاهی از مخاطرات،ارتقاء تاب آوری جامعه "**********حساس سازی جامعه، بهره مندی از توان مردم و آموزش همگانی از مهمترین راهکارهای کاهش خطر بلایا می باشد******سطح خطر ناشی از مخاطرات طبیعی در ایران 8 از 10 می باشد.******بطور متوسط سالانه 3 هزار ایرانی در اثر بلایای طبیعی فوت می کنند و حدود 1.5 میلیون نفر نیز تحت تاثیر قرار می گیرند******نصب و راه اندازی سیستم های پیش بینی و هشدار سیل میتواند در کاهش خطرات ناشی از سیل موثر باشد******در دنیا 40 نوع بلایاي طبیعی شناخته شده است که 32 نوع آن در ایران به وقوع می پیوندد که از این حیث جزء ده کشور بلاخیز جهان بوده و در قاره آسیا از نظر بروز بلایاي طبیعی مقام چهارم را دارا می باشیم.

نرم افزارهای سلامت

پیشگیری از بیماریها

داوطلبان سلامت

بهداشت حرفه ای

پیوندها

 

نظرسنجی
بر اساس مستندات سازمان بهداشت جهانی برای حفظ سلامتی هر فرد حداکثر چند درصد از کالری روزانه را از قند و شکر و سایر مواد قندی می توان تامین کرد؟

1-.حداکثر 3 درصد انرژی مورد نیاز معادل 15 گرم
2-حداکثر 5 درصد انرژی مورد نیاز معادل 25 گرم
3-حداکثر 10 درصد انرژی مورد نیاز معادل 50 گرم
4-حداکثر 15 درصد انرزی مورد نیاز معادل 75 گرم

نظرسنجی

 • برگزاری مراسم گرامیداشت روز جهانی ایدز در معاونت بهداشتی
  مهندس محبی مدیرگروه پیشگیری از بیماریهای واگیر معاونت بهداشت خبر داد...

 • هم اندیشی کارشناسان تغذیه معاونت بهداشتی با کارشناسان غذا و دارو
  مورخ ششم آبان 95 جلسه ای با همکاری معاونت غذا و دارو در سالن آموزشی معاونت بهداشتی در راستای ارتقاء کارایی و توانمندسازی کارشناسان تغذیه با موضوع اصول برچسب خوانی محصولات غذایی برگزار گردید...

 • برگزاری کمیته دانشگاهی تفاهم نامه برنامه ملی ثبت سرطان در معاونت بهداشتی
  دکتر شفیعی نیا مدیرگروه محترم بیماری های غیرواگیر معاونت بهداشتی از تشکیل کمیته دانشگاهی تفاهم نامه برنامه ملی ثبت سرطان در تاریخ 14/9/95 در معاونت بهداشتی خبر داد...

 • برگزاری چهارمین جلسه تدوین سند دانشگاهی بیماریهای غیرواگیر
  در ابتدای این جلسه دکتر شفیعی نیا به بیان مصوبات تصویب شده در کمیته گذشته پرداخت و در ادامه درخصوص تفاهم نامه همکاری تدوین سند دانشگاهی بین معاونت بهداشت با سایر معاونت ها توضیحاتی ایراد نمود...

 • کارگروه هماهنگی شهرستانی ماده 37 برنامه پنجم توسعه کشوری
  کارگروه شهرستانی ماده 37 سه شنبه با حضور ریاست محترم مرکز بهداشت دزفول مهندس پورآیین و مدیر گروه محترم بیماریهای غیرواگیر معاونت بهداشتی دکتر شفیعی نیا و نماینده محترم فرمانداری ، دادگستری ، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاونت غذا و دارو و شهرداری در سالن معاونت بهداشتی برگزار گردید ...

عنوان

معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی دزفول
کمیته کاهش مرگ های زود هنگام در گروه سنی 30 تا 70 سال در معاونت بهداشتی برگزار شد
پنجمین کمیته درون بخشی کاهش مرگ های زود هنگام (30 تا 70 سال) 22 آبان ماه 1396 به ریاست معاون فنی معاونت بهداشتی و با حضور مدیریت سلامت خانواده، جمعیت و مدارس، مدیرگروه بیماریهای غیرواگیر ، مدیر گروه واحد آمار و کارشناس سلامت میانسالان و سالمندان در محل معاونت بهداشتی برگزار شد.
 ٠٩:٤٧ - 1396/08/24 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی دزفول
کارگاه بلوغ و سلامت باروری نوجوانان در معاونت بهداشتی برگزار شد
کارگاه بلوغ و سلامت نوجوانان 16 آبان ماه 1396 در محل سالن آموزش معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی دزفول و با حضور کارشناس سلامت جوانان ، نوجوانان و مدارس ستاد شهرستانهای دزفول، شوش و گتوند و آموزشگاه بهورزی برگزار شد.
 ٠٨:٥٤ - 1396/08/24 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی دزفول
کمیته هماهنگی بزرگداشت روز جهانی HIV / ایدز در معاونت بهىاشتي دانشگاه علوم پزشکی دزفول برگزار شد
همزمان با ساير كشورهاي جهان، بزرگداشت روز جهاني ايدز در روز 12آذر و تعميم آن به "هفته اطلاع رسانی ایدز" از 14 – 8 آذر ماه در کشورمان فرصت مغتنمی جهت حساس كردن آحاد افراد جامعه به موضوع اچ‌آی‌وی و ايدز و همراه کردن آنان برای پیشگیری از ایدز می باشد.
 ١٣:٣٧ - 1396/08/23 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی دزفول
کمیته تخصصی سرطان کولورکتال (طراحی مداخلات مبتنی بر اولویت های منطقه ای) درمعاونت بهداشتی برگزار شد.
کمیته تخصصی سرطان کولورکتال (طراحی مداخلات مبتنی بر اولویت های منطقه ای) 21 آبان ماه 1396 با حضور دکتر پریدار ریاست دانشگاه علوم پزشکی دزفول در سالن آموزش معاونت بهداشتی برگزار شد.
 ١٣:١٢ - 1396/08/23 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی دزفول
برای اولین بار، نشست فصلی کارشناسان بهداشتی دانشگاه، بصورت بر خط برگزار شد.
به منظور مدیریت زمان و هزینه ها و استفاده از امکانات موجود دانشگاهی، سومین نشست فصلی کارشناسان سلامت باروری معاونت بهداشتی توسط خانم یزدان پناه کارشناس برنامه سلامت باروری با پشتیبانی مدیریت فناوری و اطلاعات دانشگاه مهندس پیمان پور و همچنین کارشناسان IT معاونت بهداشتی و مراکز بهداشت شهرستانهای دزفول – شوش و گتوند بصورت برخط برگزار شد.
 ١٣:٠٤ - 1396/08/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی دزفول
نشست تسهیل اسکان مادران ساکن در مناطق صعب العبور برگزار شد
در راستای اهداف برنامه توسعه ششم و پیشگیری از مرگ مادر نشستی در تاریخ 16 آبان ماه 1396 در رابطه با تسهیل اسکان مادران ساکن در مناطق صعب العبور در محل کمپ نورورزی و با حضور مهندس اعلمی معاون فنی معاونت بهداشتی ، دکتر عصارمدیر گروه سلامت خانواده ، جمعیت و مدارس ، مهندس پور آیین رئیس مرکز بهداشت دزفول، مهندس ابو الحلاج و خانم بهشتی در محل شهرداری مرکزی برگزار و مصوباتی نیز به تصویب رسید.
 ١٣:٠٨ - 1396/08/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی دزفول
کمیته معاونتی هماهنگی جهت بزرگداشت هفته ملی دیابت (19 لغایت 28 آبان ماه 1396) در معاونت بهداشتی تشکیل شد
کمیته معاونتی هماهنگی جهت بزرگداشت هفته ملی دیابت (19 لغایت 28 آبان ماه 1396) 13 آبان ماه 1396 با حضور معاون فنی و مدیران گروه های معاونتی در خصوص فعالیت های گروه های مرتبط در امر پیشگیری از بیماری دیابت در سالن آموزش معاونت بهداشتی برگزار شد.
 ١٤:٥٨ - 1396/08/15 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی دزفول
تقدیر ریاست مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت از فعالیتهای گروه واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی دزفول
در مراسمی از فعالیتهای گروه واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی دزفول در راستای کنترل و پیشگیری از بیماریهای قابل انتقال بین انسان و حیوان تقدیر و تشکر شد.
 ١٤:٣٦ - 1396/08/15 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی دزفول
هفتمین نشست فصلی کارشناسان سلامت میانسالان و سالمندان در معاونت بهداشتی برگزار شد
هفتمین نشست فصلی کارشناسان سلامت میانسالان و سالمندان با حضور کارشناسان سلامت میانسالان معاونت بهداشتی و شهرستانهای دزفول ، شوش ، گتوند و کارشناسان آموزشگاه بهورزی 9 آبان ماه 1396 در محل معاونت بهداشتی برگزار شد.
 ١٢:٤٩ - 1396/08/14 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی دزفول
اغاز بررسی ملی تغذیه ، رشد وتکامل کودکان زیر 5 سال در معاونت بهداشتی
با توجه به اهمیت استخراج شاخص های تغذیه ای ورشد وتکامل کودکان و نیز برخی از نشانگرهای ارزشیابی خدمات نظام بهداشتی زیر 5 سال کارگاه توجیهی یک روزه ا ی هفته گذشته و با حضور دکتر مسعودی فر معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول ، کارشناسان تغذیه ستاد شهرستانها و کارشناسان سلامت کودکان در معاونت بهداشتی برگزار شد .
 ١٢:٢٨ - 1396/08/14 - نظرات : ٠متن کامل >>

بهبود تغذیه

آزمونهای مجازی

 

وب سایتهای سلامت

 

     

    

     

پیوندهای ویژه